Tipărire

sedinta consiliului local 20 februarie

in .

Dacă ai nervi să urmărești ședința, afli câte ceva despre: cine-i cel mai slab elev a lui Carcalete, de ce se abțin de la vot ALDE și PNL, de ce se solicită vot nominal, câte drumuri trebuie să mai facă la Primărie cetățenii care doresc să-și cumpere casa deținută cu chirie, stadiul proiectului de reabilitare a ansamblului statuar ecvestru - de care fug constructorii și eventual ce argumente a găsit consilierul PMP, Bogdan Nicolau, pentru amânarea regulamentului de publicitate a orașului, propus de o echipă de arhitecți de la Iași.

Adaugă comentariu

Codul de securitate
Actualizează

Comentarii   

 
0 #14 turcu 23-02-2017 08:12
fara bani trebuia sa fie lasati sa expuna martisoarele ca si asa nici o vanzare nu e, obiceiul e pe disparitie,
rusine ca trebuie sa plateasca pentru cateva martisoare niste amariti de ambulanti
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+1 #13 Gelu 23-02-2017 07:49
Daca domnu Tataru e asa de marinimos, atunci cum zicea si Bogdan cand o sa desfiinteze asociatiile de la blocuri , capusele astea care saracesc cu acetul impreuna pe toti cei de la bloc, sau nu poate ca e un capusar la consiliu si nu mai are pe urma de unde sa ia un salariu
Sa il incadeze la primarie, ca pe langa atatia paraziti mai incape unu, ii da un salariu de stat dar macar scapa lumea de la bloc de lipitorile alea de la asociatie
Sa se plateasca la Servicii comunale ca atunci era corect calculul,
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+3 #12 Pralea 22-02-2017 19:43
Haoliu, domnu tataru sa va deie domnu sănătate la toată familia lu matale ca ai băgat chiria mica la tarabe cu martisoare ca la asa reducere punem ceva deoparte şi pentru tine, ca ne oblojesti de când ai venit. Nici nu s-au prins orășenii de toate facilitățile pe care le acorzi titanilor şi sper nici sa nu afle DE CE
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+1 #11 politic corect 22-02-2017 19:10
psd a avut un mesaj social, care a atins coarda sensibila a populatiei sarace si a promis dezvoltarea unei clase medii, dar cu varuirea statuii ecvestre din parcul de la gara mica nu vor fi locuri de munca , cativa necalificati de la constructor , asa ca fara proiecte care sa se materializeze , psd va scadea in preferinte pe masura ce va creste nemultumirea localnicilor, ca viata lor nu se schimba in bine , ba chiar in rau ca au inceput preturile sa mai creasca chiar si la piata ,
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+1 #10 Negru 22-02-2017 18:03
Florea trebuie sa plece ca nici sa vorbeasca decent cu lumea care vine cu diverse probleme nu e in stare , dar pretul la care este vanduta apa este exagerat, de fapt noi toti platim modernizarile facute la reteaua de apa si nu Acet Suceava cum am fost mintiti cand a aterizat in radauti cu tot alaiul de sustinatori
Iar Acetul sa sustina financiar la facturi consumul de apa potabila care trebuie asigurat de catre autoritatile locale fiecarui cetatean, sau primaria, ca nu cetatenii au cerut sa vina acetul
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+1 #9 Costel 22-02-2017 08:09
nu JacK D sau Jonny W nu ii lasa sa lucreze ci INCOMPETENTA , si acum incompetenta se plateste si cu salriu marit !!!!!!!
Bravos natiune, chiar nu vor mai castiga nici cat pnlul ciumetii astia rosii, ca acum se ia salariu pentru stat degeaba , vorba aia nu muncesti nu gresesti si salariu vine, sporuri, premii, tichete de masa vin si se asteapta tichetele de vacanta,
TRAI PE VATRAI , pentru un program de saracire nu de dezvoltare , fara locuri de munca inafara locurilor existente la bugetari si astea ocupate pe pile evident de incompetenti
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+4 #8 aeroflot 22-02-2017 06:54
Umbla zvonul ca Galan o sa promoveze de pe vola la ACET director in locul lui florea, ca doara daca ai ajuns consilier nu esti numa ales te si alegi cu ceva. Si pe Nicolau il ”apasa” raspunderea votiului cum vad pe video si ma minunez pe mina cui a incaput oraselul asta!!!!
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+1 #7 Jack 21-02-2017 20:40
Lucreaza si ei cand ii lasa JacK sau Jonny , fiecare dupa preferinte, servit la cana de cafea prin locatii apropiate membrilor familiei politice ce conduce orasul, ca de privatii din asta traiesc
Cica Jack e preferatul, cunoscatorii stiu de ce !!!!!
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+1 #6 Neagu 21-02-2017 18:18
pe olarean care a vrut sa transforme acest targ intr-un municipiu, l-au trimis la mititica rapid, acum tatar chiar daca vrea sa faca ceva e franat de ai lui nu de ceilalti, ca vorba aia ziua trece leafa merge
si cum spunea olguta vasilescu ca intr-o primarie din 200 angajati , doar 2 sau 3 sint performanti care intradevar muncesc si de aceea trebuie structurarea salariatilor .
PSd tocmai a pierdut mult prin marirea salariului minim la bugetari ca astia lucreaza de cel putin 20 ori mai putin fata de mediul privat, ca nu le pasa, nu fac nimic si nu ii doare capul
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+4 #5 CFRu 21-02-2017 11:58
pe Nicolau il stiu de la scoala si daca o ajuns asta :o sa hotarasca cum sa arate centrul istoric si recalma in Radauti e clar ca orasul asta a incaput me maini bune :o puteti sa-i dati foc ca efectul ar fi acelasi
Citat | Raportează către un administrator