Tipărire

pe locuri, fiți gata, stop!

in .

Sala de ședințe a Consiliului Local din Primăria Rădăuți trebuia să găzduiască joi, 25 august, ședința aleșilor. Edilul Nistor 
Tătar a retras de pe ordinea de zi (știe el de ce), două proiecte în care erau implicate numele ACET și Servicii Comunale, stârnind nemulțumiri în rândul consilierilor de la PNL și ALDE, ale căror voci argumentau necesitatea unor reprezentanți actuali in conducerile celor două instituții. Drept urmare, ordinea de zi modificată nu a întrunit majoritatea voturilor de care se bucura primarul iar ședința s-a terminat brusc. Starea de „normalitate” pare să revină în Consiliul Local, majoritatatea fragilă cerându-și uneori drepturile concesiilor și compromisurilor, pentru că în politică dorințele mari se plătesc în monede mici. Monede de schimb! 

Adaugă comentariu

Codul de securitate
Actualizează

Comentarii   

 
0 #36 istorie 26-09-2016 16:05
e stopat totul , ca in toata tara, tradatori si incompetenti laolalta lucreaza pentru a distruge totul
asfaltarea e obligatorie ca asa e dictat de sus sus sus, nu e meritul tatarului
tatarii doar au cotropit, ucis, au adus nenorociri pe unde au cotropit
istoria a demonstrat
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+7 #35 Tofan 28-08-2016 12:31
Adica cumm ,,Tatar inca nu are nici un proiect pe masa, doar vorbe, vorbe.... ”care este”..,,.
Are un proiect cum zice el,- ghiseu unic si bazin olimpic
Poate ghiseu unic o sa faca dar cate locuri de munca face cu acest ghiseu, in rest poate o pscina gonflabila ca oricum nu are cine sa ii faca proiect, nu are unde degeaba spune ca la sc servicii in curte-abureala si nici nu va avea cu ce sa se intretina piscina daca printr0un miracol se va face peste vreo 10 ani, ca oricum nu va avea cine sa o frecventeze
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+9 #34 radautean 27-08-2016 15:54
ceea ce se lucrează acum a fost aprobat și licitat pe vremea consiliului de rezerva, în acel consiliu se lucra serios și fără cearta, acum avem spectacol. Si anulari de lucrări bugetate și transferare la pavări de trotuare, asa se pot manevra banii mai ușor....
S-a spus ca o sa ne para rău ca s-a terminat mandatul consiliului de rezerva și vedem acum ca asa e!
Tatar inca nu are nici un proiect pe masa, doar vorbe, vorbe.... ”care este”...
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+7 #33 Yon 27-08-2016 15:40
Dar nici pentru gunoi si canal nu ai contract semnat de Tatar si de ce ii plateai lacaseriile de la servicii comunale
Poate si aici nu trebuia platit
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+7 #32 george 27-08-2016 15:08
Acetul nu are contracte cu cei de la bloc, asa ca poate nici nu ajung banii la acet
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+7 #31 mitica 27-08-2016 11:19
si sa puna la blocuri consumul de la intrarea in bloc, nu ce fac aia de la asociatii, pun si la pausal si ce citesc pe apometre si se depasesete cu fffmult ce se citeste pe contorul de la intrare in bloc
sa mearga anaful la Acet, sa verifice si asfaltarea care trebuiau sa o faca ei
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+8 #30 citesc 26-08-2016 16:51
,,investitie majoră în oraș în afară de ceea ce se lucreaza acum cu bordurile ,, asta nu e investitie asta e risipa si asfaltarea trebuia sa o faca ascet, ca ei au stricat strazile si e pe banii nostrii din pretul apei,
noi platim apa de 5 ori mai mult ca inainte de a veni acetul, asa ca trebuie sa faca ei assfaltarea, e pe banii radautenilor inclusa in pretul apei si platim la bloc si pierderile
Asta e hotie si sufera toti cetatenii din oras din cauza pretului apei,
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+8 #29 paunescu 26-08-2016 14:21
Se doreste izolarea radautiului, se vede campania negativa dusa impotriva acestui oras
Cina sa mai vrea sa vina intr-un oras blamat zi de zi cu invective de mahala
Nimeni nu vrea sa faca nimic pentru cetatenii de aici
oare trebuie sa plece toti din oras si sa ramana cine -intrebare !!!
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+9 #28 oare 26-08-2016 12:53
"oricine" are dreptate, asfaltarea este o obligatie a primariei, însă ceea ce mă nelămurește este dacă satele au un buget mai mare pentru investiții decât un municipiu? dacă din fondurile de care dispun satele au reușit ce au reușit, oare in rădăuți ce se putea face din bugetul pe care îl are? eu sincer nu as putea spune ca vad vreo investitie majoră în oraș în afară de ceea ce se lucreaza acum cu bordurile și asfaltarea, câteva peticiri de drum si ce s-a mai facut pe vremea lui olarean (la piata, cimitir..)apa și canalizarea s-a facut pe bani europeni, primaria nu a avut mare contributie la proiectul asta. mi se pare penibil. ori e vorba de incompetenta ori nu se vrea (ca de putut se poate)!
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+7 #27 mihai 26-08-2016 12:25
cred ca pretul pentru asfaltare e cel expus de avocat la tv sau chiar mai mic, ca bordurile nu se pun ca erau bune si cetatenii orasului nu au cerut inlocuirea bordurilor
Citat | Raportează către un administrator