Tipărire

în atenția apicultorilor

in .

Adaugă comentariu

Codul de securitate
Actualizează

Comentarii   

 
+4 #13 atent 22-08-2016 18:26
Pentru cei interesati de radauteni
,,La Rădăuţi s-au pus bazele unui tun imobiliar uriaş, de aproximativ 5 milioane de euro.


Concret, este vorba de o Hotărâre de Consiliu Local adoptată recent prin care s-a aprobat cumpărarea unui teren în suprafaţă de 18.678 de mp în apropiere de actuala groapă de gunoi a oraşului.

Ei bine pentru acest teren pe care-l va cumpăra SC Servicii Comunale SA, societate la care unic acţionar este Consiliul Local Rădăuţi, s-a aprobat preţul maxim de vânzare de 1.125 lei/mp. Un calcul simplu arată că la acest preţ din bugetul SC Servicii Comunale SA se vor duce către proprietarul terenului fabuloasa sumă de 21 de milioane de lei, adică undeva spre 5 milioane de euro.

secţiunea: brigada diverse-articol scris
la 15.07.2016
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+4 #12 calin 22-08-2016 16:01
Sistemul în perioada comunistă: omul conta mai puţin, partidul ştia totul. Din păcate, după mai bine de două decenii, omul contează la fel de puţin, iar partidul, oricare ar fi el, crede că e omnipotent .
Felicitari domnilor Boliau si Carcalete, se vede si din sedintele de consiliu, ca sunt singurii care se gandesc la cetatenii orasului nostru.
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+4 #11 mitica 20-08-2016 05:58
Citez pe lapusan:
noroc ca Firea de la bucuresti s-a gandit la cetatenii din capitala, ca aici nimeni nu se gandeste, aici cand a fost muscat un copil de un caine, i-a durut in .... pe toti, si nimeni nu se intereseaza sa nu se mai repete

Daca dadeai la DIgi VOX sa vezi ce hingheriada era la noi
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+6 #10 mitica 20-08-2016 05:55
Mia ramane sa scapam si de capuse.
Citat | Raportează către un administrator
 
 
-4 #9 Țânțarul combătut 17-08-2016 05:46
Referitor la acțiunea de combatere a mea ,vin cu câteva lămuriri:în primul rând nu am fost combătut la acțiunea politică a ALDE care a fructificat momentul .N-am crezut în viața mea că voi fi așa de important și voi crea o asemenea dispută. Primăria mi-a pus gând rău din ianuarie 2016 cănd a prevăzut bani pentru stârpirea mea ,deci știam de intenția primăriei.Plus că mai știam că această acțiune nu poate s-o facă peste noapte ,la cererea cuiva. Avea nevoie de o zburătoare cu elice, de o grămadă de avizări trebuia să mă prindă intr-un anumit interval de timp când sunt foarte activ , de obicei între mijlocul lunii iulie și finalul lunii august ,pe ceas de seară cănd îmi place să ies la înțepat și dimineața devreme . Partea proastă este că sunt băgat în seamă foarte serios și de la anul mă așteaptă zile grele ,pentru că voi fi vânat si din aer și de la sol mult mai des . Sper că înțepătura mea scrisă nu a deranjat prea mult. Ne vedem în 2017 .
Citat | Raportează către un administrator
 
 
-1 #8 Silvia 13-08-2016 05:55
Se poate face ceva si impotriva ciorilor care in ultima perioada au invadat orasul ?
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+7 #7 nicu 12-08-2016 19:38
La ora 21 nu cred ca se poate imprastia insecticid, dar e important ca s-a gandit cineva macar in ceasul al12 lea
Citat | Raportează către un administrator