Tipărire

Alianțe

in .

Nistor Tătar, noul primar ales al municipiului Rădăuți, a precizat marți, 7 iunie, într-o conferință de presă că este dispus să facă o alianță cu ALDE pentru majoritate în Consiliul Local Rădăuți, numai dacă familia Boliacu nu se regăsește pe lista de consilieri. Tătar a mai afirmat că a purtat discuții în acest sens cu deputatul Ștefan Alexandru Băisanu,președintele ALDE Suceava.

 

Adaugă comentariu

Codul de securitate
Actualizează

Comentarii   

 
+1 #26 mircea 20-06-2016 12:09
Deci cum va spuneam vom avea circ pe paine in CL undeTatar nu are majoritate si ii are ca "prieteni " pe Miron Olarean si Boliacu :-*
Citat | Raportează către un administrator
 
 
-3 #25 DE CE AM ALES 19-06-2016 12:03
ANDRONACHI .....VICE[PRIMAR

BOLIACU.....DIRECTOR
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+2 #24 yzi 14-06-2016 09:32
Daca ,,Sa stabilit aseară la o crâșmă centrala,, cine e vice, asa o sa fie condus orasul , din crasma si de carciumari !
Bravos celor care au votat, ca ghine or pus stampila !
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+3 #23 jan 14-06-2016 04:27
Ovarian vice.Sa stabilit aseară la o crâșmă centrala
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+10 #22 nemultumit 11-06-2016 13:08
Iarasi lupta pe ciolan, in timp ce Radautiul arata ca vai de steaua lui. Au fost noii alesi locali prin Falticeni, Campulung sau chiar prin satele din jurul orasului sa vada cum arata?Municipiu lu' peste arata mai rau ca un sat. Avand in vedere ca sunt jumate din strazi pietruite sau doar de pamant, ar trebui ca oamenii sa plateasca impozite la nivel de comuna nu de municipiu. In loc sa aiba ca prioritate aducerea orasului la un grad minim de civilizatie, ei tot vechile ciondaneli au in cap!!!
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+3 #21 misu 11-06-2016 10:08
Pe surse alianta PNL-PMP-ALDE cu Olarian viceprimar hai tatar sa te vedem acum.
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+6 #20 vica 10-06-2016 17:09
Daaaaa a inceput treaba noul primar azi a facut o petrecere cu gratare muzica si bautura la Sucevita peste 150 persoane treaba serioasa.
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+7 #19 offf 10-06-2016 16:20
Cui îi pasă cât a luat X sau cât a luat Y? Ideea e că dintre rădăuțenii care s-au prezentat la vot, majoritatea l-au vrut pe Nistor Tătar primar. Dacă cetățenii ar fi vrut un alt personaj la primărie ar fi trebuit să-și miște fundurile la secția de vot și să-și exercite dreptul. Dacă nu au făcut-o nu au niciun drept să critice faptul că unul sau altul a fost ales. Primarul ales are multă treabă pe la primărie, iar eu unul sper ca prin acțiunile viitoare pe care le va întreprinde să îmi demonstreze că am greșit atunci când nu i-am acordat votul de încredere. În orice caz, cred că lucrurile nu vor merge mai prost decât au mers în ultimul an, având în vedere toată tărășenia de la primărie de când cu dizolvarea consiliului și suspendarea primarului.
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+6 #18 marius 10-06-2016 08:58
Sigur, PSD a scos scorul, Tatar nu are decat votul lui .
Citat | Raportează către un administrator
 
 
+7 #17 Doru 10-06-2016 06:53
Mai Vasilica frustrarea e la tine pentru ca scorul ala mic de care zici 20,18% nu la scos ALDE ci Boliacu ca persoana pe cand Tatar a fost ales de PSD el ca persoana ioc.
Citat | Raportează către un administrator